{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

درباره ما

اقتصاد هنر آنلاین زیر مجموعه‌ی پایگاهِ اقتصاد آنلاین است و به نشرِ اخبار، گزارش و  تحلیل راجع به هنر می پردازد.

اقتصاد آنلاین دارای مجوز به شماره 74334 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.  این پایگاه خبری با رنک ١٧٥ در الکسا در ایران، به عنوان پر بازدیدترین وب‌سایت خبری-تحلیلی اقتصادی در ایران شناخته می‌شوداقتصاد آنلاین زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد. اقتصاد هنر آنلاین نیز با اتکا به این پیشینه و توجه به رویکردهایِ اقتصادی در هنر تاسیس شده است.

مخاطبان اقتصاد هنر آنلاین پیش از هرکس، هنرمندان و هنرجویان هستند که حق آنهاست از ساز و کارِ اقتصادی هنر به شکلِ شفاف بهره مند شوند. مخاطبانِ دیگر را صاحبانِ کسب و کارهای هنری، گالری داران، تهیه کننده ها، صاحبانِ سرمایه (که علاقمند به سرمایه گذاری در هنر هستند) و نیز فعالان اقتصادی که می‌خواهند به دور از حاشیه ها به آمارِ دقیق اقتصادی در هنر دست پیدا کنند هستند. 
اقتصادهنرآنلاین یک رسانه‌ی پویاست که تلاش می کند مرجع کسب وکار هنر باشد و مضامینی مربوط به اقتصادِ هنر را شفاف سازی کند و درهای گفت و گو را با اهالی هنر گشوده ترسازد.
 

ما امیدواریم  با وجود این رسانه و امکانات جانبی آن که به طور مستمر به مخاطبان عرضه و معرفی خواهند شد، بتوانیم سهمی در پویایی هرچه بیشتر سیستم اقتصادیِ هنر در ایران داشته باشیم. در این مسیر توجه به سیاست های دولتی و در امان ماندن از گرداب سیاست گذاری‌های متزلزل و خلق‌الساعه از یک طرف، حاشیه سازی و اطلاعاتِ ناقص و پیشداروی ها از طرف دیگر مورد توجهِ اقتصادِ هنر آنلاین است و در همین راستا، اقتصاد آنلاین تلاش در جهت بهبود فضای سیاستگذاری عمومی و نقد و بررسی این حوزه را از وظایف اصلی خود به شمار می‌آورد.
.

اقتصاد هنر آنلاین چه اهدافی دارد و چه خواهد کرد؟

مرامنامهی 12 ماده ای اقتصاد هنر آنلاین:

1. اقتصاد هنر آنلاین یک رسانه‌ی کاملا خصوصی ست که هدفش کمک به شفاف سازی و رشد اقتصاد هنر است.

2. اقتصاد هنر آنلاین اخبار، تحلیل ها، آمار و تعامل هنرمندان و گالری ها، مجموعه داران، حراجی ها و تهیه کنندگان سینما، تئاتر و موسیقی را بازتاب می دهد.

3. اقتصاد هنر آنلاین تلاش می کند نخست، رسانه‌ و صدای هنرمندان در زمینه‌ی اقتصاد هنر باشد.

4. اقتصاد هنر آنلاین بیشتر در ساز و کارِ سرمایه فعال است و تحلیل  و نقد هنری در اولویت دوم این رسانه قرار دارند.

5.اقتصاد هنر آنلاین به هیچ یک از نهادها و گروه بندی های اقتصادی و هنری ایران وابسته نیست اما با تمامِ‌ آن ها تعامل دارد.

6. اقتصاد هنر آنلاین بازتابِ مستقل اخبار و آراء گوناگون است و برای بازرگانی، تبلیغات و رپورتاژ آگهی بخش جداگانه ای در نظر گرفته شده است.

7. اقتصاد هنر آنلاین به شکلِ حرفه ای و شفاف اداره می شود و روزنامه نگارانِ ما از پذیرفتنِ‌هرگونه پاداش مادی احتراز می کنند.

8. اقتصاد هنر آنلاین می کوشد حریم خصوصی و حیثیت شخصی افراد را حفظ کند و از درجِ مطالبِ حاشیه ای و بی ربط با اقتصادِ هنر معذور است.

9.اقتصاد هنر آنلاین به اسرارِ حرفه ای همکاران، گفت و گو کنندگان و تمامیِ افراد و سازمان ها احترام میگذارد و از افشایِ اخباری که به شکلِ محرمانه به دست می آورد(به جز مواردی که با حکم دادگاه مشخص می شود) خودداری می کند.

10.اقتصاد هنر آنلاین به قوانینِ حقِ تکثیر احترام می گذارد و نوعِ تنظیمِ محتوا در این رسانه هماهنگ با قوانینِ رسمیِ کشور است.

11.اقتصاد هنر آنلاین مخاطبان خود را صاحبانِ سرمایه که علاقمند به سرمایه گذاری در هنر هستند، هنرمندان، مجموعه دارانِ حرفه ای و آماتور، فعالانِ بازارِ هنر و علاقمندان به اقتصاد هنر قرار داده است.

12.اقتصاد هنر آنلاین به رسالتِ رکنِ چهارم دموکراسی (یعنی مطبوعات) متعهد است بنابرین افکار و اخبارِ تمامِ گروه ها را پوشش می دهد و از نقدِ صریح در عین احترام متقابل استقبال می کند
.

رئیس شورای سیاستگذاری: محمود باقری
 

سردبیر: صالح تسبیحی
 

امور اجرایی و شبکه های مجازی: فرزانه شهریاری
مدیر هنری و طراح گرافیک: شبنم نعیمی
عکس: زهرا ره گشای
 

بخش موسیقی: فاطمه اسماعیلی
بخش تجسمی: مه سیما شکریان
بخش سینما: شفق ابوسبا
بخش تئاتر: زهرا ره گشای/فرزانه شهریاری

دیگر همکاران این رسانه:
سینا پاکدل
محمود احدی نیا