{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

بازنشر یک یادداشت انتقادی؛ به مناسبت افتتاح جشنواره فیلم شهر

کدخبر : 371
نویسنده:

واقعا در شهرداری تهران خبری شده که ما بی‌خبریم؟ چه شد که ناگهان محافظه کاران دوران احمدی نژاد، بخش سینمایی شهرداری را در دست گرفتند؟ هاشم میرزاخانی که برای مدیریت تصویر شهر حکم گرفته و حالا هم با حکم جدید، دبیری جشنواره شهر هم به او سپرده شده، سوابق اجراییش از زمان جواد شمقدری شروع می‌شود که بدون هیچ سابقه‌ موثری، به ریاست هیات مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران رسید.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین به نقل از روزنامه اعتماد ۱۷ دی ماه ۹۷:

باید فعالان فیلم کوتاه بگویند که دوره مدیریت ایشان در تاریخ انجمن چه جایگاهی دارد. بعد هم با حکم شمقدری قائم‌مقام جشنواره بیست و نهم فجر شد در دوران حضیض آن. ایشان یک حکم دیگر هم دارد؛ مشاور ویژه رییس سازمان سینمایی یعنی جواد شمقدری. تقریبا تمامی احکام ریز و درشت کارنامه ایشان را جواد شمقدری صادر کرده است و مربوط به چهارساله مدیریت شمقدری از سال ۸۸ تا ۹۲ است. تازه ایشان همان موقع هم از مدیران درجه اول شمقدری نبود. بعد از سال ۹۲ خبری از ایشان در دست نبود تا سال ۹۶ که با حکم رییس موسسه اوج به مدیرعاملی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس رسید.

حالا ایشان بر اساس کدام معیار، پس از مدت‌ها غیبت ناگهان از مدیریت تصویر شهر-که از مهم‌ترین مناصب شهرداری است- سر درمی‌آورد، الله اعلم. آن‌هم در شهرداری احتمالا اصلاحگرای حال حاضر و با حکم رییس سازمان فرهنگی حال حاضر. آیا قرار بوده، پایگاهی برای طیف منزوی شده احمدی نژادی فراهم شود که قدرتِ از دست رفته را بازیابی کنند؟ آیا قرار بوده حیاط خلوتی برای نیروهای احمدی نژادی تعبیه شود که به سلامتی همگی دوباره دور هم جمع شوند و دوباره فعالیت‌های مشعشع‌شان را با دسترسی به بودجه‌های کلان شهرداری از سر بگیرند؟

1397100917160798216265864

یعنی درمیان اصلاح طلبان و اعتدالیون یک آدم کارآمد نبود که باید از یک مدیر دوران احمدی نژاد استفاده شود که ارزیابی کارنامه مدیریتی‌اش در خوشبینانه ترین حالت، اصلا نتایج دندانگیری به دست نمی‌دهد؟ فراجناحی بودن درست، بسیار هم پسندیده. ولی از میان نیروهای متخصص و کارآمد با کارنامه مدیریتی قوی و قابل دفاع. نه هرکسی که بیکار بود یا توصیه شد برداریم در مناصب مهم بنشانیم و اسمش را بگذاریم عملکرد فراجناحی.

در حکم آقای اوحدی برای میرزاخانی آمده است: “نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی….”.

درخواستم از آقای سعید اوحدی این است که درباره کلماتِ این جمله بطور روشن و شفاف برای افکار عمومی توضیح ارائه کنند. شاید ایشان چیزهایی می‌دانند که ما نمی‌دانیم.

 


 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها