{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

بر اساس شکایت تهمینه میلانی

کدخبر : 254

در تاریخِ 25 اردیبهشت، دادگاه بهرام مهیار اصل برگزار شد. آقایِ بهرام اصل بنا بر شکاِیت خانم"تهمینه میلانی" به دادگاه فراخوانده شده است. خانم میلانی مدعی ست ایشان مخلِ نمایشگاهِ نقاشی نخست او شده است و به شکل سازماندهی شده، قصدِ بر هم زدنِ نمایشگاه خانم میلانی را داشته است. همچنین در کیفرخواست مذکور خانم میلانی مدعی بوده اند آقای بهرام اصل ایشان را تهدید کرده است.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین این دادگاه برگزار شده و حکم هم صادر شده است. اقتصاد هنرآنلاین پیشتر و بر اساس میثاق مطبوعاتی خود در یک یادداشت و دو گفت و گو این ماجرا را بازتاب داده بود. همزمان، علاقمندانِ واقعی هنر نیز با ایجادِ هشتگِ #مهیار_بهرام_اصل_تنها_نیست در فضای مجازی؛ کوشیدند از ایشان حمایت کنند.

 

در این حکم آقای بهرام اصل از اتهامِ تهدید(به آتش زدن گالری و غیره) تبرئه شده است ولی برای اتهامِ توهین به 35 ضربه شلاقِ تعزیری محکوم شده که این حکم برای سه سال به شکلِ تعلیقی صادر شده است.

این حکم نشان می دهد شکایت کردن در مقابل انتقاد مسیر خوشایندی نیست و تحریریه اقتصاد هنر آنلاین در کنار دیگر اهالی هنر امیدوار است اتفاقاتِ این چنینی در عرصه‌ی هنر معاصر ایران تکرار نشوند و مدعیانِ هنرِ حرفه ای در مقابلِ انتقاد ها موضعِ خردمندانه تری اتخاذ کنند.

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها