{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

هنر معاصر در شمال اروپا

کدخبر : 229

دوسالانه "Momentum" از سال 1998 در کشور نروژ آغاز به فعالیت کرد. این دوسالانه برای ارائه آثار هنری معاصر و سرمایه گذاری های هنری تلاش می‌کند و خود را به عنوان یک دوسالانه برای گفتمان و گفتگوی بین المللی معرفی کرده است. دهمین دوسالانه Momentum باعنوان"THE EMOTIONAL EXHIBITION" از تاریخ 8 ژوئن تا 9 اکتبر برگزار می‌شود.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین به نقل از سایت punkto.no ، این دوسالانه به عنوان یکی از پلتفرم های هیجان انگیز هنر معاصر در شمال اروپا تاسیس شده است و رویکردهای مهم هنرمعاصر و زمان حال در کشورهای شمال اروپا را ارائه می‌کند.

155096_6b98e1e507373c454862ad6a97c231a8

این دوره از جشنواره - Momentum شماره 10- امسال بعد از بیست سال به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دوسالانه‌ها  به معرفی 29 هنرمند بین‌المللی می‌پردازد و در کنار نمایش آثارهنر معاصر، نشست‌هایی پیرامون این موضوع را برگزار می‌کند. در این نشست‌ها که با طیف وسیعی از متخصصان هنر معاصر اروپا مشارکت دارد، بحث‌هایی پیرامون آینده دوسالانه و مفاهیم عملیاتی و فراملیتی و بین المللی و مسئولیت‌های هنرمندان و دوسالانه مطرح خواهد شد. نمایش آثار، این دوره در فضای چند گالری صورت می‌گیرد. آثار به نمایش درآمده در این دوسالانه شامل عکس، چیدمان، ویدئو و... است.

 

دهمین دوسالانه Momentum باعنوان"THE EMOTIONAL EXHIBITION"  از تاریخ 8 ژوئن تا 9 اکتبر برگزار می‌شود. موضوع این نمایشگاه بازگشت به احساسات است. این نمایشگاه پیشنهاد می‌دهد، با وجود تکنولوژی و منطق در دنیای امروز،  توقف کنیم و فراتر از زبان و درک منطقی  به احساساتمان نگاهی دوباره داشته باشیم. این اصلا آسان نیست که با دنیای امروزارتباط احساسی برقرار کنیم، آسان نیست که بپذیریم، بشریت به وسیله عشق، ترس، میل، وحشت، شادی و غم و اندوه تعریف شده است و نه فقط منطق. آثار این نمایشگاه قصد دارند بدون استفاده از رویکردهای زبانی به تعریفی دوباره از انسان با تمام تناقض‌ها و پیچیدگی‌‌ها و انتظارات و خواسته‌هایش ‌بپردازند.

--Hassan_KhanVideostill_from_Muslimgauze_RIP_2010_the_boy_touches_the_flowers-01

آثار بعضی از این هنرمندان در دوسالانه‌ی پیشین هم به نمایش درآمده بودند و درواقع Momentum-10 نگاهی Momentum-9 دارد و می‌توان روند حرکت این هنرمندان به سمت دیدگاه احساسی امروزشان را  در طول این سال‌ها بازنگری کرد.

_MG_0239

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها