{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

جشنواره فیلم "مونترال" لغو شد

کدخبر : 395

جشنواره فیلم "مونترال" زمانی که تنها یک ماه با تاریخ برگزاری خود فاصله داشت اعلام کرد که چهل و دومین دوره‌ی این رویداد را در سال 2019 برگزار نخواهد کرد.

اقتصاد هنر آنلاین-شفق ابوسبا؛ جشنواره فیلم "مونترال" سال‌ها با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کرده است و تنها یک ماه مانده به برگزاری آن این خبر را اعلام کرد. همچنین مسئولین این رویداد اعلام کرده‌اند که این به معنی تعطیلی جشنواره نیست و آن‌ها در سال 2020 دوره بعدی آن را با شکوه تمام برگزار خواهند کرد ولی دلیل اصلی این تصمیم‌گیری را اعلام نکرده‌اند. 

چهل و دومین دوره جشنواره فیلم مونترال قرار بود از تاریخ 23 اوت تا سوم سپتامبر (اول تا دوازدهم شهریور) برگزار شود.

بنا به گزارش‌ها هیچ فیلمی برای نمایش این دوره از جشنواره انتخاب نشده است. 

جشنواره فیلم مونترال در چند سال اخیر با مشکلات متعدد مالی مواجه بوده است. از سال 2014 شهر مونترال و کمپانی "سودک" و "تله‌ فیلم" حمایت‌های مالی خود را از این جشنواره قطع کردند.

دو سال بعد از این اتفاق "سینه پلکس" هم حمایت خود را به دلیل خروج تعداد زیادی از دست اندرکاران جشنواره قطع کرد. در نامه‌ای که کارکنان جشنواره برای توضیح دلیل قطع همکاریشان نوشته بودند آمده است: به دلیل عدم وجود قطعیت درمسائل مالی و مدیریت بی‌کفایت تصمیم به استعفای گرفته‌اند. در این نامه نام دبیر و موسس این جشنواره "سرژ لوزیک" به‌طور ویژه مورد هدف قرار گرفته. 

ژوئن سال گذشته نیز "سرژ لوزیک" در دادگاه حاضر شد تا از خودش و جشنواره دفاع کند چرا که  اداره مالیاتی استان کِبک کانادا با طرح شکایتی در دادگاه عالی خواستار تعطیلی جشنواره فیلم مونترال به دلیل عدم پرداخت نزدیک به ۵۰۰ هزار دلار مالیات شده بود.

این جشنواره سال‌ها با مشکلات مالی روبرو بوده و برای پولی که در سال 2010  از "سودک" (سازمان تامین مالی هنری کبک)  قرض گرفته است درگیر دعوی قضایی با این سازمان بوده است.

بعد از اعلام لغو شدن جشنواره در این دوره گفته که "لوزیک" به‌دلیل خستگی شدید قادر نبوده است که در مصاحبه شرکت کند.

جشنواره جهانی فیلم مونترال قدیمی‌ترین جشنواره‌ی فیلم در آمریکای شمالی و یکی از جشنواره‌های رده الف مورد تأیید انجمن تهیه‌کنندگان جهانی فیلم است.

 

PHOTO-2019-07-25-11-53-22

 

منبع: CBC News
ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها